Alumnes de 1r de Batxillerat a la piscina del col·legi.
Alumnes de 1r de Batxillerat a la piscina del col·legi.
/

Retornen amb normalitat les activitats de la Verge Blanca

Un any més festegem el dia de la Verge Blanca, inaugurant el curs al Col·legi Episcopal

Júlia Pérez i Laia Modrego

El dia 30 de setembre del 2022, el col·legi Episcopal de Lleida va honorar a la seva patrona celebrant el dia de la Verge Blanca. Els nens més petits de primària van gaudir de les activitats preparades pels alumnes de 1r de batxillerat. Els organitzadors un cop van acabar la seva tasca, van recollir els jocs, van anar a esmorzar i seguidament van anar a la piscina. 

Tret que un bon nombre d’estudiants es van quedar a la grada per les temperatures externes, hi havia força gent a la piscina per fer aquagym, l’activitat que els professors programen anualment.

L’Alícia, professora de natació del col·legi va preparar la sessió amb diferents cançons i moviments per a fer una bona activitat. El que no esperaven és que aquest any va ser diferent. Els alumnes van haver de marxar més aviat de l’hora prevista, ja que la temperatura de l’aigua era força baixa.Encara i així els alumnes van gaudir del dia, l’experiència i les rialles que van tindre tant dins com fora la piscina.