/

L’Episcopal ens sensibilitza amb l’entorn

Aitana Vidal, Osato Igbineweka i Cristal Baez 

El Col·legi Episcopal promou una educació amb enfocament sostenible.

El Col·legi Episcopal ha llançat una iniciativa per promoure la consciència ambiental entre els seus alumnes, centrada en l’alimentació saludable, el reciclatge i el respecte per la diversitat i natura. Amb això, busca formar ciutadanes responsables i sostenibles per al futur. Així doncs, hem optat pel color verd, relacionat amb el medi ambient, la natura i la sostenibilitat.

L’escola els incita a fer treballs i projectes encarats al medi ambient, per a evitar la desinformació sobre el tema i millorar els hàbits dels alumnes tant dins com fora de l’escola evitant així actes vandàlics que embruten els carrers de brossa en hores d’esbarjo.