Grup d'alumnes de 1r de batxillerat dirigint el joc de les cadires als alumnes de primària

Dia de celebració al Col·legi Episcopal de Lleida

Els alumnes de l’escola han celebrat el dia de la seva patrona, la Verge Blanca

Ona Torné i Xènia Canales

El passat divendres 30 de setembre, els alumnes de l’Episcopal estaven de festivitat. Com a motiu d’aquesta celebració, els estudiants dels diferents cursos van organitzar i gaudir diferents activitats.

Els nens i nenes de primària, van poder aprofitar al màxim les cucanyes, uns jocs organitzats pels alumnes de 1r de batxillerat que consistien en fer diferents reptes; des de jocs tradicionals com el mocador fins altres de més lúdics com ara tallers de fer polseres. Va ser una jornada diferent i divertida on tots van poder aprendre dels altres i espaiar-se d’un dia d’estudi. Les cares de felicitat acollien aquell bon ambient fent-lo així un moment destacable del curs. 

Per finalitzar el dia honrat a la Verge Blanca, el curs de 1r de batxillerat va aprofitar la gran oportunitat de tenir a la seva disposició una classe d’aquagym on van inaugurar la temporada de la piscina coberta i on no van faltar els somriures i les ganes de passar-ho bé.