Vaixells al Port de Barcelona (EPIS Report)
Vaixells al Port de Barcelona (EPIS Report)

Alumnes del Col·legi Episcopal de Lleida fan de fotoperiodistes a Barcelona

L’alumnat del projecte “Món, empresa i comunicació” va fer una pràctica on va inmortalitzar imatges de la ciutat comtal

Redacció de l’EPIS Report

En el transcurs de la sortida a Barcelona de primer de Batxillerat del Col·legi Episcopal de Lleida, que va tenir lloc el passat 3 de novembre, els alumnes del batxillerat Social i Humanístic van fer una pràctica de fotoperiodisme. Aquest alumnat, que cursa el projecte vinculat a l’assignatura de Periodisme i, per tant, són redactors de l’EPIS REPORT, va disposar d’una estona per mirar d’immortalitzar instantànies suggeridores de la ciutat comtal.

Totes aquestes fotografies es poden visualitzar ara en el seu bloc: https://episblogperiodismebat.blogspot.com/2021/11/fotoperiodisme-barcelona-03112021-1r.html

Les fotografies van acompanyades d’un breu text que serveix per contextualitzar-les i, de passada, descobrir allò que va suggerir la imatge al fotògraf.

Van visitar el Teatre Nacional de Catalunya

A més, en el marc de la sortida de tutoria, el mateix conjunt d’alumnes de primer de batxillerat del Col·legi Episcopal, va assistir al Teatre Nacional de Catalunya (TNC) per veure l’obra “Nosaltres” de l’Helena Tornero.

Redactor junior

close