Els alumnes de 2n de Batxillerat realitzaran les proves PAU entre el 8 i 11 de juny

102 views

Els exàmens de selectivitat tornaran a estar marcats per els mesures de seguretat per la Covid-19

Els alumnes de 2n de Batxillerat del Col·legi Episcopal de Lleida comencen a preparar-se per les proves PAU, que permeten accedir a la universitat on volen estudiar i que se celebraran el proper mes de juny.  

Aquestes són un conjunt de proves de totes les matèries, les matèries comunes – Llengua Catalana i Literatura, Llengua Castellana i Literatura, Llengua Estrangera i Història -. A més a més, s’hauran d’examinar d’una de les quatre matèries obligatòries d’especialitat  com Fonament de les arts, Llatí, Matemàtiques i Matemàtiques aplicades a les ciències socials, a més a més de les matèries optatives que ells escullen. 

Els alumnes s’estan preparant per als exàmens a través de proves d’altres anys preparades pel banc de recursos online que ofereix la universitat.  

Enguany les proves PAU es realitzen entre el 8 i l’11 de juny. Tothom espera que la Covid-19 no compliqui les expectatives. 

close

El més recent