Pablo Hasel (Wikimedia)

Detenen el raper Pablo Hasél

32 views

Els Mossos d’Esquadra entren a la Universitat de Lleida de matinada per traslladar-lo a la presó de Ponent

El passat 16 de febrer a dos quarts de nou, els Mossos d’Esquadra van detenir el raper Pablo Hasél al rectorat de la Universitat de Lleida, dues hores després d’accedir-hi i haver desallotjat a les 50 persones que li donaven suport dins l’edifici. El cos policial ha entrat a l’UdL al voltant de les 6:30 del matí, complint així amb l’ordre dictada per l’Audiència Nacional que decretava el seu ingrès a presó.

El lleidatà portava tancat a la universitat des del dia abans per evitar l’empresonament després de ser condemnat per les lletres de les seves cançons. Ara haurà de fer front a 2 anys i 9 mesos de presó, condemnat per enaltiment al terrorisme i injúries a la monarquia.

close

El més recent