Els lleidatans viuen el Nadal orfes d’Indíbil i Mandoni

53 views

L’escultura de bronze que rep als ciutadans a l’Arc del Pont passa pel taller de restauració

Sembla com si els cabdells ilergetes no vulguin assistir al patiment de la ciutat en un Nadal diferent, marcat per la pandèmia. Allò que hem volgut manifestar a partir d’aquesta fotografia és el contrast entre els estels nadalencs austers que llueixen al cel de la ciutat, amb una imatge totalment inèdita: l’absència d’Indíbil i Mandoni. 

I és que tal i com es pot constatar en la resta d’imatges d’aquets fotoreportatge, no obstant la voluntat dels comerciants i de la Paeria d’intentar simular un Nadal similar a la resta, els lleidatans són conscients que això no és possible. En aquesta edició, les festes seran grises, ja que res podrà ser com abans. La culpa? El virus maleït, la Covid 19.

Joel Franco, Candela Esteve, Alex Mihoc, Paula Girol i Juanma Añorga

close

El més recent