Aglomeracions als autobusos

37 views

Sr. Director

Ens agradaria posar de manifest en aquest escrit la nostra disconformitat pel que fa a l’acumulació de persones en els autobusos. L’escassetat de les mesures preventives per la Covid-19 són evidents i els ciutadans reclamen un 19canvi.

La saturació dels autobusos es dona en les hores de màxima densitat de trànsit en les ciutats i per això la gent renuncia a la seva utilització. Les mesures higièniques s’haurien de millorar degut a que el seu manteniment sol s’executa al final de la jornada, i les distàncies entre aquestes persones s’haurien de complir.

Proposem l’obligació d’utilitzar gel hidroalcohòlic abans d’entrar a l’autobús, un aforament limitat de persones, i l’increment en el nombre d’autobusos de manera que es puguin evitar aglomeracions: d’aquesta manera, el trànsit també seria més fluït.

Casado, Cuñat, Bernat, Gatnau

close

El més recent