Ja podeu trobar Epis Report a les xarxes socials

65 views

La revista d’Epis Report també es pot trobar a les dos xarxes socials més utilitzades avui en dia : Instagram i Twitter 

Epis Report és una revista online creada per un grup d’alumnes de Batxillerat del centre Episcopal de Lleida.La finalitat d’aquesta és proporcionar informació sobre els diversos temes d’actualitat. La revista està divida en 5 seccions diferents: la notícia, el meu punt de vista, la entrenvista, el tema del trimestre i l’apartat “què fake”. 

En la primera seccióes tracten notícies d’actualitat. En el meu punt de vista hi ha diferents subapartats com l’opinió, la crítica, les cartes al diari i l’espai creatiu. Les cartes al director estarán realitzades pels lectors de la revista.

En l’apartat de l’entrevista es donaran a conèixer a diverses persones amb talents ocults. El tema del trimestre és una sección en la que es tracta un tema, el qual és interessant, durant tres mesos. Cada trimestre es un contingut diferent.

Finalment, en l’apartat què fake s’identifquen les notícies falses que corren per la xarxa. 

El contingut s’anirà actualitzant cada setmana.  

Per més informació :  

Epis Report a Instagram

Epis Report a Twitter

close

El més recent