Els patinets elèctrics, un perill a la ciutat

148 views

Davant de l’allau d’accidents, la Guardia Urbana adopta noves mesures de seguretat 

L’increment dels patinets elèctrics a la ciutat de Lleida ha comportat un augment en el nombre d’accidents en els darrers mesos. Molts d’aquests accidents són conseqüència de la imprudència dels seus conductors.  

La irresponsabilitat de l’ús d’aquests  patinets ha incrementat el nombre dels accidents, superant inclús els ocasionats per altres vehicles, circumstància que duu a canvis en l’ ordenança de circulació. A més, les víctimes exigeixen la reducció de velocitat d’aquests vehicles.  

D’altra banda, demanen als conductors que respectin les normes de circulació i es conscienciïn a utilitzar adequadament els carrils bicis que hi ha a la via pública de la ciutat. 

La irresponsabilitat d’alguns dels conductors implicats en els accidents es concreta en l’incompliment de la normativa, com ara no dur el casc o  les armilles reflectants per la nit.  

Finalment, es confia que amb les normes mesures de circulació es pugui reduir el nombre d’accidents.             

close

El més recent